Přípravy na vysílání v prvním semestru

04/02/08
Studium na prestižní univerzitě bylo vskutku náročné. Zatímco já jsem poctivě chodil na všechny semináře a přednášky z toho důvodu, abych se vloudil do přízně spolužačkám, jimž jsem zcela neúspěšně nabízel hezké chvilky bez záruky a vzájemné bičování a bodání při poslechu nahrávek skupiny Vanessa, kolega Vazelína mi od časných hodin držel miesto (a nebolo to len gesto, nemusíš sa báť) v některé z oblíbených putyk K1, K2, Na louce, Na zahrádce, či U Kapličky. Trávil tam de facto celé dny, jen občas zašel na poštu, kde míval uložen balík se zásilkou magnetofonových kazet s dalšími bytelnými nahrávkami, které mu posílal jakýsi José Borůvka z Lapáku. Z toho důvodu nepotřeboval ubytování a své místo na českobudějovických kolejích přepustil za tučnou částku budoucímu tělocvikáři Tluszczykovi, jenž stejně jako další z řady potomků třineckých ocelářů na rozdíl od Vazelíny z Tábora kolej nedostal. Díky takto vydělaným chechtákům si mohl dopřávat piva a zavináčů, kolik chtěl. Jednou mi nechal na dvěřích Kapličky po vzoru Martina Luthera vzkaz, že ho najdu pro změnu v hospodě Na cvičáku. Když jsem vešel do vykachlíkovaného objektu bývalé samoobsluhy, seděl kolega jako jediný u stolu s půllitrem, neboť zbytek osazenstva tvořili kančím zubem času stejně jako Karlův most dosti poznamenaní štamgasti, kteří pili lahváče, aby pan výčepák nemusel umývat tolik skla. Na stole měl spoustu papírů a řekl mi: „Nastal čas dát dohromady to rádio. A když prolezem do letního semestru, tak to spustíme.“ Vypili jsme každý asi deset piv a dohodli se, že tvorbu programu odložíme na další den. Zajedeme si MHD do Hrdějc, tam je prý na návsi útulná hospoda U Kadleců. To už je ovšem jiný diskopříběh a o něm zase někdy jindy.
Zima

Žádné komentáře:

 
TOPlist